DE Facebook

Nasza historia

Nasza historia

Mr. Tortini to marka z tradycjami, bazująca na własnych i sprawdzonych recepturach powstających z miłości do tego co dobre.

Historia Mr. Tortini sięga lat 70-tych, kiedy Jerzy Ukleja, zawodowy cukiernik, pracował nad dopracowaniem swoich autorskich deserów w najdrobniejszym szczególe. Poszukiwał idealnych proporcji smaków oraz najlepszych, naturalnych składników. Zafascynowany różnorodnością tortów okolicznościowych, tworzył rozmaite przepisy na torty o niezwykłych kształtach i smakach. Wykreowane przez niego słodkości zdobywały podniebienia zarówno najbliższych jak i klientów.

Swoją wiedzę, doświadczenie oraz pasję przekazał synowi Jarosławowi, który wraz z żoną Anetą stworzył markę Mr. Tortini. Jarosław Ukleja, kontynuując zainteresowania ojca, wykreował kilkuwarstwowe mini-torciki, które nazwał Tortelkami®.

Cztery różne smaki które stworzył, zaspokajają nawet najbardziej wyszukane gusta:

* Tortelka® jogurt i truskawka dla wielbicieli lekkich niskokalorycznych, owocowych słodkości.

* Tortelka® kawa i czekolada dla wytrawnych koneserów.

* Tortelka® orzech i pianka czekoladowa dla entuzjastów klasycznego połączenia smaków.

* Tortelka® tiramisu dla sympatyków tego włoskiego deseru.

Tortelki® skradły serca zarówno członków rodziny, jak i przyjaciół Anety i Jarosława. Z tego powodu Państwo Ukleja postanowili więc podzielić się swoimi deserami ze wszystkimi miłośnikami słodkich przysmaków. Tak powstała marka Mr. Tortini, pod szyldem której w podwrocławskim Krynicznie produkowane są Tortelki®.